PROJELERİMİZ

Alternatif Turizm Projeleri


KLİMA TURİZMİ PROJESİ 


Deniz, kum, güneş dışında yapılan, orman içi veya deniz seviyesinden yüksek (yayla, dağ v.s gibi) , temiz havanın bulunduğu yerlerde, butik otellerde ve tabiatla uyum sağlayan basit tesislerdeki turizm olaylarının organize edilmesini amaçlayan projemizdir. Çiftlik Turizmi, Üçüncü Yaş Turizmi, Spor Turizmi gibi bir çok Alternatif Turizm çeşidi Klima Turizmi Projelerimiz kapsamında değerlendirilmektedir.

KÜLTÜREL ÇEVRE PROJESİ

Dünyada çevre kavramı farklı boyutlara ulaştığından, gerek tabiat anıtlarının, gerekse kültür nüvelerinin, çevre normları içinde korunması ve turizme açılmasını hedefleyen projelerimizdir. Çevre ve deniz kirliliği nedeniyle balık ölümlerini önleyebilmek, su ürünlerini gastronomiye sağlıklı aktarabilmek için yapılan çalışmalar bu projeler kapsamında gerçekleştirilmiştir.

ŞEHİR İÇİ OTEL İŞLETMECİLİĞİ PROJESİ

Kongre Turizmi ve iş erbabının iş takibi sırasında turizm hizmetlerinden istifade edebilmesi için, şehir içi otel işletmeciliğinin turizm normlarına uyumlu hale getirilmesi çalışmalarını kapsayan projemizdir. 

MAVİ YOLCULUK DÜNYA NORMLARI PROJESİ
 
Turların, küçük  tekneler ve yatlar ile birlikte denizde seyredilerek düzenlenmesinin dünya normlarına uygun olarak sağlanması, Mavi Yolculuk ve Yeşil Yolculuk kavramlarının hem işletmecilerde hem de turistlerde yerleşmesinin sağlanması, Eğitim ve istihdam Projelerimizde yer alan Kaptanlık ve Telsiz Eğitim Projesi, bu projemiz kapsamındaki çalışmalarımızdan ilk akla gelenlerdir.

MÜZE LOKANTALARI PROJESİ 

Bu projedeki amacımız; Yol güzergahı üzerinde seyahat acentelerinin konaklayabileceği, kültür nüvelerinin oluşturulabileceği, adeta açık hava müzesi gibi faaliyet gösteren, turistik belgeli lokantaların oluşturulmasıdır. Ör: Erdil Dinlenme Tesisleri, Kafkasör Restaurant ve Çay Bahçesi

     

 

ALTERNATİF TURİZM DALLARINDA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFLERİ

Av Turizmi, Spor Turizmi, Yayla Turizmi gibi Klima ve Kültür Turizminin çeşitlerinden oluşan Alternatif Turizm dallarında hizmet gösterecek Turizm Geliştirme Kooperatifleri kurmak bu proje kapsamındaki amacımızdır. Hedefimiz, her Alternatif Turizm dalı için bir adet uzmanlaşmış Turizm Geliştirme Kooperatifi kurmak, eğitmek ve desteklemektir.